Церкву московського патріархату у Калинівській громаді передали в управління ПЦУ

08 Січня 2024, 11:00
Служба в церкві 6 січня 2024 року. Фото ЦЖР 3859
Служба в церкві 6 січня 2024 року. Фото ЦЖР

Храм у Калинівській громаді Бериславського району на Херсонщині, що належав до Української православної церкви Московського патріархату (РПЦ в Україні) –перейшов в оперативне управління місцевої релігійної громади архистратига Михаїла Православної Церкви України.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

В повідомленні зазначено, що 31 грудня представники ПЦУ провели в церкві перший молебень, а протягом першого тижня 2024 року кілька служб. Боротьба за передачу церкви громаді ПЦУ тут тривала майже 20 років.

За інформацією начальника Калинівської селищної військової адміністрації  Максима Кожем’яки 4 січня було прийнято рішення про передачу будівлі храму в оперативне управління місцевої релігійної громади архистратига Михаїла Православної Церкви України.

До цього храм використовувала релігійна громада Свято-Михайлівської парафії Новокаховської єпархії УПЦ МП.

За словами представників Калинівської громади архистратига Михаїла ПЦУ, рішення про вихід місцевої церкви і релігійної громади з-під юрисдикції УПЦ Московського патріархату (РПЦ в Україні), тут прийняли ще в липні 2003 року. Однак тільки зараз вірянам Православної Церкви України вдалося отримати храм у своє користування, через майже 20 років.

Церква передана релігійній громаді ПЦУ в оперативне управління терміном на 30 років.

Район.Берислав інформував, що п’ять релігійних громад Херсонщини приєдналися до Православної Церкви України.

Коментар
28/05/2024 Вівторок
28.05.2024
27.05.2024