Російська армія та місцеві колаборанти розграбували 59 закладів культури та два музеї у Бериславському районі

30 Січня 2024, 16:00
Зруйнований Будинок культури в селі Твердомедове/Ігор Йосипенко 626
Зруйнований Будинок культури в селі Твердомедове/Ігор Йосипенко

До повномасштабного вторгнення військ рф мережа закладів культури Бериславського району складалась із 49 клубних установ, 28 бібліотечних закладів, 3 шкіл мистецтв, 1 музичної школи та 3 музеїв.

Відповідна інформація міститься у розпорядженні начальника Бериславської районної військової адміністрації Володимир Літвінов, яким він затвердив програму соціально-економічного та культурного розвитку Бериславського району  на 2024 рік.

В тексті програми зазначено, що через військові дії було пошкоджено/зруйновано багато будівель бібліотек, клубів, музеїв, шкіл естетичного виховання в Бериславському районі.

«На сьогодні, за попередньою інформацією, відомо про 17 закладів культури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань унаслідок військових дій російської армії та розграбовані 59 закладів культури та  два музеї», – зазначено у тексті Програми соціально-економічного та культурного розвитку Бериславського району  на 2024 рік.

Також у програмі сказано, що заклади культури  територіальних громад Бериславського району здійснюють свою статутну діяльність у онлайн-режимі, шляхом розміщення відео-роликів та інформації на офіційних  веб-сайтах громад  та у соціальних мережах.

На даний час, на території Новорайської територіальної громади у змішаній формі відновили роботу Новорайський будинок культури та Костирська сільська бібліотека.

На  постійній основі в режимі онлайн в Бериславській територіальній громаді працюють 2 гуртки “Краєзнавчий” та “Творча майстерня”.

Місцева влада планує замінити віконні блоки та склопакети у будівлі комунального закладу «Великоолександрівський будинок культури» на виготовлення проєктно-кошторисної документації та проведення експертизи передбачено 289 тисяч  237 гривень.

Також у будівлі Малоолександрівського  сільського будинку культури планують провести аварійно-відновлювальні роботи на суму 1 мільйон гривень.

В Програмі соціально-економічного та культурного розвитку Бериславського району  на 2024 рік зазначено, які роботи  по ремонту та реконструкції  закладів культури планують зробити або роблять, так у жовтні 2023 року  був підписаний Договір з розробки проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт покрівлі та перекриття КЗ «Високопільський центр культури та дозвілля», а Новорайська сільська військова адміністрація проводить роботи  щодо заміни  вікон  у приміщенні  Новорайського Будинку Культури, в Костирському сільському клубі відремонтований дах.

Крім цього, розробляється проектно-кошторисна документація  на проведення реконструкції будівлі Максимогорьківського сільського клубу, а в  будівлі Степнянського сільського клубу  проводяться роботи по розбиранню завалів. 

Район.Берислав повідомляв, що Бібліотека у Великій Олександрівці отримала книжки від благодійної ініціативи «Різниця Є».

Читати також: В Києві зібрали 541 книжку для Борозенської бібліотеки

Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024