Уродженець Полтави за держзраду і участь в окупації Бериславщини заочно отримав 15 років ув’язнення

22 Лютого 2024, 18:15
Дудчани 1185
Дудчани

Уродженець Полтави Олександр Осташко  під час служби у Військово-Морських силах ЗСУ навесні 2014 року перейшов на бік ворога. В 2022 році він у складі окупаційних військ РФ воював проти ЗСУ у районі Нової Каховки і села Веселе, а потім перебував у селі Дудчани Милівської громади Бериславського району Херсонщини.

Про це йдеться у вироку Святошинського районного суду м. Києва від 12 лютого, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

45-річний Осташко Олександр Іванович, уродженець Полтави, під час вторгнення РФ в Україну на початку 2014 року служив за контрактом начальником відділення зв’язку – начальником зв’язку штабу військової частини А2320, що дислокувалась у селі Перевальне АР Крим. Навесні 2014 року він відмовився нести службу в ЗСУ і заявив про перехід на бік ворога. Він відмовився виконувати наказ свого командування про вихід з окупованого півострова.

Загалом в його військовій частині 564 військовослужбовців не прибули до пунктів збору і залишилися продовжувати службу в Збройних силах РФ. Усіх їх, разом із Осташком, звільнили з займаних посад і виключили зі списків особового складу ВМС ЗСУ.

Відтоді Олександр Осташко служить начальником відділу з в’язку штабу в «126-й отдельной гвардейской Горловской дважды Краснознамённой, ордена Суворова бригаде береговой обороны» – незаконному формуванні берегових військ ВМФ РФ.

Після вторгнення окупаційних військ РФ до Херсонщини в 2022 році Олександр Осташко брав участь у бойових діях проти ЗСУ і мирних українців в районі Нової Каховки для зайняття села Веселе на правобережжі Дніпра. Наприкінці серпня 2022 року він перебував у командному пункті бригади, розташованому в селі Дудчани Милівської громади Бериславського району Херсонщини.

Серед численних доказів у цій справи були покази свідків, які довгий час разом із Олександром Осташком проходили військову службу в Збройних силах РФ і потрапили в полон ЗСУ.

За скоєний злочин Олександра Осташка визнано винним у державній зраді і дезертирстві – ч. 1 ст. 111 і ч. 1 ст. 408 КК України. Вирок суду – 15 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна.

Оскільки вирок є заочним, то строк відбування покарання буде рахуватися після затримання обвинуваченого.

Читати також: Завершено досудове розслідування стосовно колаборанта, який очолив окуповану Бургунку на Херсонщині

Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024