На Бериславщині відновлюється колись затоплена річка Кам’янка
Після підриву греблі Каховської ГЕСО тривають зміни в ландшафті колишнього Каховського водосховища.
Про це виданню Texty розповів завідувач кафедри ботаніки Херсонського державного університету Іван Мойсієнко.
Іван Мойсієнко повідомив, що річки Кам’янки 65 років фактично не було, продовжує існувати.
«От, наприклад, річка Кам’янка. Вона п’ятдесят із чимось кілометрів завдовжки, і її 65 років фактично не було, бо вона була затоплена водосховищем. Після підриву водосховища в неї була дуже потужна течія, бо всі ці вапняки навколо неї наситилися водою, до неї текло безліч струмків. Восени струмки вже здебільшого пересохли, але водотік у річці все одно був. І навесні він лише збільшився. Тобто річка Кам’янка продовжує існувати», − розповів науковець.
Він також зазначив, що нові ґрунти на дні водосховища достатньо зволожені.
«Навіть є озерця з водою. Я думав, що вони висохнуть, але поки що є. Навіть рибаків бачив. Йдеться, звісно, про затоки Каховського водосховища. На самому водосховищі ніхто не ловить, бо це в зоні видимості з лівого берега. Загалом щодо води, то її було більше, потім вона трохи впала, а зараз знову її кількість зросла. Думаю, це пов’язано з дощами, які недавно пройшли вище за течією.», − зауважив Іван Мойсієнко.
Район.Берислав інформував, що в результаті руйнування Каховського водосховища в Бериславському районі відсутні можливості функціонування меліоративних систем.
Також Район.Берислав писав, що уряд заборонив змінювати цільове призначення земель Каховського водосховища.
Читати також: Для побудови «нової» Каховської ГЕС потрібно щонайменше п’ять років та від 1 до 2 мільярдів євро