Саміти миру під прицілом: як роспропагандисти занижують значимість міжнародних заходів

25 Червня 2024, 16:28
Скриншот з каналу Скабеєвої ФАКТЧЕК 795
Скриншот з каналу Скабеєвої

Попри наполегливі закулісні зусилля та інтриги, кремлівській верхівці не вдалося ні зірвати, ні суттєво нашкодити організації та самому перебігу першого Саміту миру у Швейцарії, який пройшов за ініціативою України 15-16 червня. 

Розписуючись у своїй безпорадності, представники країни-агресора вже після заходу почали усіляко принижувати і висміювати Саміт у притаманній їм брудній манері. Так представник РФ в ООН назва Саміт «збіговиськом незрозумілих людей», а Медведєв – «скотним двором». Пропагандистка Скабєєва була трохи «витонченішою» і «стриманішою» – у своїй авторській програмі та у телеграм-каналі вона умисно і маніпулятивно применшила й перебрехала статистику учасників Саміту. Далі у матеріалі – деталі дезінформації.

Кремлівська топ-пропагандистка заявила наступне (далі мовою оригіналу): 

«Итак, саммит по Украине в Швейцарии завершился провалом… Дипломатического прорыва не получилось. Из 195 стран, на конференцию приехали лидеры 56 государств, из которых 38 – европейские страны. Программа встречи была сильно обрезана – поздно началась и рано закончилась. Президент Швейцарии Виола Амхерд заявила, что мирное урегулирование немыслимо без России. С ней были в этом солидарны глава МИД Саудовской Аравии Фейсал бен Фархан Аль Сауд, глава МИД Турции Хакан Фидан и – сейчас внимание – канцлер Германии Олаф Шольц. Вообще «саммит мира» можно смело переименовать в саммит «давайте позовем Россию».

Звичайно, що Скабєєвій дуже хотілося, щоб головною тезою Саміту був той, який вона придумала – «давайте позовем Россию». Проте, заяви трьох делегатів про те, що у майбутньому треба говорити і з рф, аж ніяк не тягнуть на те, щоб стати символом заходу. Тож пропагандистка відверто маніпулює – перебільшує значущість і масштабність декількох заяв.

Ще «цікавіще» Скабєєва «грає» цифрами статистики учасників. Так вона говорить, що «из 195 стран на конференцию приехали 56 государств…»

Насправді, про запрошення представників усіх країн світу ніколи не йшлося і про це не заявляли організатори зустрічі. На стадіє підготовки у самих оптимістичних заявах організатори озвучували участь 100 країн і організацій. 

Тож щоб показати, «як мало» країн приїхало на Саміт, скабєєва навмисно відштовхується не від країн, участь яких планувалася, а від загальної кількості країн у світі.

Далі пропагандистка відверто перебріхує реальну цифру країн-учасників. За підсумками Саміти у заході прийняли участь представники 92 країн на 8 організацій.

То звідки скабєєва взяла цифру 56? Статистика Саміту така, що від 57 (спершу у заявах дійсно фігурувала цифра 56) країн прибули глави держав і урядів, від 29 – міністри закордонних справ, а від 6 – посланці. Тобто, скабєєва навмисно виключали із статистики ті країни, які були представлені на рівні міністрів закордонних справ і посланців. Хоча це аж ніяк не означає, що ці країни не приймали участь у форумі. До того ж держави не мали ніяких обмежень і обов’язкового регламенту щодо рівня представництва – вони самі це вирішували. Тож можна зафіксувати ще одну маніпуляцію і неправду пропагандистки.

Не згадала вона і про статус спостерігачів, а у цій якості були представлені ООН, Вселенський патріархат, Святий престол та Бразилія. Чому? Бо на тлі того, що рф начебто веде війну в Україні за «християнські цінності» проти збоченців колективного Заходу і нацистів України, присутність навіть у статусі спостерігачів і Вселенського патріархату, і Святого престолу трохи не вписується у пропагандистську картину. Ще більш неприємно, що серед спостерігачів була у Бразилія. Бо напередодні швейцарського саміту рф спробувала організувати в рамках БРІКС просування та підписання так званої китайсько-бразильської формули миру. Однак, після зустрічі ніякого спільного комюніке цієї організації підписано не було і китайсько-бразильська бульбашка здулася…

А от спільне комюніке Саміту у Швейцарії підписали на момент його завершення 78 країн і 4 організації – тобто 82 підписанти. Проти «нуль» після проросійського БРІКС. Відповідно можемо констатувати, що у топ-пропагандистки скабєєвої все добре із прийомами манупіляції, зате все погано із порівнянням простих чисел.

Матеріал підготовлено в межах проєктної співпраці з проєктом із протидії дезінформації «БезБрехні»

Коментар
19/07/2024 Четвер
18.07.2024
17.07.2024