Сьогодні свій день народження відзначає Високопілля

05 Жовтня 2024, 14:30
Високопілля до повномасштабного вторгнення РФ на територію України 554
Високопілля до повномасштабного вторгнення РФ на територію України

Високопілля відзначає свій день народження. Це селище з багатою історією та сильними людьми.

Про це повідомив начальник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

«Два роки тому воно було звільнене від окупантів, і тепер відбудовується після важких випробувань», – написав він.

Прокудін наголошує, що високопільці  це люди надзвичайної сили духу, які попри всі труднощі, не втрачають віру та відновлюють своє селище.

«Ви вже показали, що здатні вистояти, і я впевнений, що попереду на вас чекає мирне та успішне майбутнє», – зазначив Прокудін.

Високопі́лля (до 1915 року — Кронау, нім. Kronau) — селище в Україні, у Бериславському районі Херсонської області, адміністративний центр Високопільської селищної громади. Відстань до обласного центру автошляхом становить близько 146 км.

Селище засноване у 1869 році німцями — переселенцями з Таврійської губернії як група поселень, колонія з центром у Кронау (нім. Kronau).

Вже в перші роки існування колонії на сезонні роботи сюди приїздили малоземельні та безземельні селяни-українці з Полтавської та Чернігівської губернії. Частина заробітчан, відпрацювавши сезон, залишалися зимувати в Кронау, пізніше одружувалися, заводили господарство і жили разом з німцями, водночас добре вивчаючи їх культуру, мову і звичаї. Поступово в селищі склалися чотири общини: українська, німецька, російська та єврейська.

 У 1915 році Кронау дістало офіційну назву — Високопілля за його місцем на високому вододілі Дніпра й Інгульця та південних відрогах Наддніпрянської височини.

У 1918 році селище входить до складу Української Народної Республіки

Внаслідок поразки Перших визвольних змагань село надовго окуповане радянськими загарбниками.

З 1920 по 1923 роки Високопілля входило в Криворізький повіт Катеринославської губернії, в 1923–1926 роки в Апостолівський район Криворізького округу.

9 березня 2015 року у селищі невідомими було завалено пам'ятник Леніну.

14 липня 2017 року Високопільська селищна рада, в ході децентралізації, об'єднана з Високопільською селищною громадою.

14 вересня 2019 року відбувся «Кронау-Фест», присвячений 150-річчю заснування селища.

 

Регіональний фестиваль німецько-української культури «Кронау – фест»у мальовничому містечку заснованому німецькими колоністами

Мешканка Високопілля Любов Іванівна Куцевол розповідає про трагічну долю німецьких колоністів, які у херсонських степах заснували німецьку колонію-поселення Кронау.

19 липня 2020 року, в результаті адміністративно-територіальної реформи та ліквідації Високопільського району, селище увійшло до складу Бериславського району.

Ввечері 13 березня 2022 року окупанти обстріляли селище Високопілля з реактивних систем залпового вогню «Град». У результаті - пряме влучання в садок у селі та пошкодженні будинки. Того ж вечора Високопілля було окуповане російськими військами.

26 червня ЗСУ підійшли до селища, визволивши село Потьомкине.

Читати також: Населені пункти Херсонщини відзначають річниці звільнення

Високопілля  вересень 2019 рік
Високопілля вересень 2019 рік

Коментар
11/12/2024 Середа
11.12.2024
10.12.2024