Фейк про сітілайт з ЛГБТК+: у мережі поширили брехню про військових

19 Жовтня 2024, 15:19
Фейк про сітілайт з ЛГБТК+: у мережі поширили брехню про військових 1059
Фейк про сітілайт з ЛГБТК+: у мережі поширили брехню про військових

У соціальних мережах з'явився фейк про встановлення чи то у Києві, чи то у Сумах сітілайтів із зображенням військового та прапором ЛГБТК+. Кремлівська пропаганда роками привчала росіян до гомофобії, а зараз використовує цю тему під час своїх фейкових вкидів про війну в Україні.

Зокрема, днями агітпроп поширив інформацію про те, що в Україні розмістили рекламні сітілайти, на яких військовий зображений із прапором ЛГБТК+. Проте такого сітілайту в реалії немає, а пропагандисти його підробили за допомогою фоторедактора. Деталі – в матеріалі.

На сітілайтах, які поширили пропагандисти, зображений військовий, над яким розвиваються два прапори: державний стяг України та веселковий прапор ЛГБТК+ спільноти. Реклама супроводжується слоганом «У нас є, що захищати». 

«Украинцам предлагается защищать радужный флаг»,  «Агитплакаты с такой идеей развесили по всему Киеву. Стандарты НАТО глубоко входят в Украину»,  «Лучшая антиреклама ВСУ в Сумах: «Нам есть что защищать с флагом ЛГБТ», – так підписали свої дописи пропагнадисти мовою оригіналу.

Таким чином агітпроп натякає на те, нібито чиї інтереси і які цінності захищають українські військові насправді.

У декотрих із дописів, які поширили росіяни, стверджується, що сілі-лайти розмістили по всьому Києву, а у інших публікаціях пишуть, що ця реклама розміщена в Сумах.

За допомогою деталей на фото, зокрема, споруди у правому кутку, ми з’ясували, що сіті-лайт розміщений у Сумах, а на фото зображений житловий будинок робітників машинобудівного заводу ім. М. В. Фрунзе. 

Проте в насправді поблизу цієї будівлі розміщений зовсім інший сітілайт: не із рекламою служби в ЗСУ, а пам’ятний – присвячений загиблому військовому з Сумщини Сергію Миронченко

ВИСНОВКИ

У Сумах немає агітаційних сітілайтів із військовим та прапором ЛГБТ. Рекламний лайтбокс пропагандисти підробили у фоторедакторі. 

Через подібні вкиди кремлівська пропагада продовжує транслювати на свою внутрішню аудиторію наратив про те, що українці буцімто захищають не власну територію, а традиції «загниваючого Заходу». Цим меседжем – про нібито захист «традиційних» цінностей від деградуючих західних – агітпроп вкотре виправдовує повномасштабне вторгнення в Україну.

***
Матеріал підготовлено в межах проєктної співпраці з проєктом із протидії дезінформації «БезБрехні»

Коментар
11/12/2024 Середа
11.12.2024
10.12.2024